Košík

Na mieru šité kožené puzdrá na nože, dýky, mačety a iné

V tomto článku sa zameriavam najmä na puzdrá na nože, dýky, sekery, mačety, kukri a tak ďalej. Puzdrá na nože, dýky, kukri, mačety… Pre jednoduchosť budem písať o všetkých spolu ako o puzdrách na nôž.

kozene puzdro na dyku

Len málo vecí dodá poriadnej loveckej dýke taký šmrnc, ako kožené puzdro, obzvlášť, ak je vyrobené na mieru.

Zákazkovo vyrobené kožené puzdro pekne vynikne aj na bežnom noži či dýke z loveckého obchodu, ale pokiaľ ide o ručne vyrobený nôž, napríklad z damaškovej ocele, na mieru spravené kožené puzdro celý výsledok posúva na nový level.

Chcem kožené puzdro na nôž. Ako na to?

Ľudia z blízkeho okolia (okres Prešov) mi nože prinesú osobne, ak sa vám to nehodí, nôž treba poslať poštou. Ak nie je priveľký a zmestí sa do veľkej obálky, dá sa do 2kg poslať ako list. Len treba zabezpečiť, aby sa cestou nedostal z obálky von, ideálne obaliť ho ešte kartónom alebo vrstvou novín a prelepiť páskou. Nezabudnite na seba nechať kontakt.

Okrem kontaktu je dobré nechať aj základné info o tom, ako budete puzdro používať – najmä či má byť na opasok vľavo alebo vpravo, vodorovne alebo zvislo a tieto veci. Zdobenie, farba, prípadne nejaké ďalšie detaily ako úchyty na baterky alebo kresadlá a tak podobne. 


Moje prvé puzdro – moje vlastné.

Ako dlho to potrvá?

Každému vravím, že puzdro bude hotové v priebehu cca 3-4 týždňov. To je informácia dôležitá najmä ak ide o darček k narodeninám a podobne, treba plánovať dopredu a myslieť na to, že to nie je hotové na počkanie. Stáva sa, že príde nôž a o týždeň je aj s puzdrom doma u zákazníka. Inokedy to trvá aj mesiac a pol.


Úchyt na kresadlo.

Čistý čas na jednotlivé úkony je väčšinou pár hodín. Vopred sa to všeobecne určiť nedá. Medzi týmito úkonmi je však potrebná technologická pauza. Napríklad pri tvarovanom puzdre je to po tvarovaní najmenej 24 hodín, niektoré farby potrebujú viacero náterov a 24 hodinový odstup je potrebný aj medzi nimi.

Štandardne sa s puzdrom zabavím na niekoľko dní. To je jedna vec. Druhá vec je, kedy puzdro príde na rad. Nie je to tak, že mi príde v balíku nôž a okamžite v tej sekunde idem robiť puzdro. Puzdro na nôž vyžaduje veľa drobných úkonov, takže tieto robím počas prestávok iných zákaziek, ktoré sú plánované dlhodobo dopredu. Najmä také brašny, na ktoré sa čaká aj dva mesiace. Šitie je dosť náročné, takže ruky potrebujú oddych. Tento čas oddychu (alebo schnutie farieb aktuálnych zákaziek) využijem na prácu na puzdre.

Zväčša začnem po pár dňoch, počas ktorých nôž zavše beriem do rúk a obzerám si ho z každej strany. Ak by som to mal povedať pateticky a pomôcť si nejakým klišé, povedal by som to asi tak, že pár dní treba na to, aby mi nôž povedal, v akom puzdre chce byť. Ale tak to, samozrejme, nie je. Prosto pár dní a nejako mi to potom napadne. Pokiaľ samozrejme nedostanem od Vás presné inštrukcie.

Presné inštrukcie – puzdro za deň.

Koľko to stojí?

Puzdrá na nože, ako aj všetky ostatné svoje výrobky vyrábam zásadne ručne; bez použitia strojov. Používam ekologické farby na vodnej báze, ošetrujem výrobky prírodnými materiálmi a takéto výrobky vďaka tomu slúžia desaťročia. Dávam na ne preto doživotnú záruku. Dopravu máte odo mňa zadarmo ako darček. Vybrať si môžete kuriéra, Balíkomat, alebo služby Slovenskej pošty.

Cena toho všetkého, spolu s puzdrom na nôž vyrobeným na mieru, začína na sume 35,00 €. Je to vždy individuálne, podľa toho, koľko je s tým roboty atď… Ja sám presnú cenu poznám, až keď je puzdro hotové.

Ide len o to, že vyrábam puzdrá na nože (aj ostatné svoje výrobky) na mieru, takže ich chcem spraviť tak, aby čo najviac zodpovedali Vašim predstavám. Pokiaľ sa Vám nedá prísť osobne za mnou a porozprávať sa o detailoch, dá sa (alebo aspoň doteraz to vždy šlo) to všetko vyriešiť pár mailami či telefonátom.

puzdra na noze

Malé aj veľké, so zdobením aj bez neho.

Ako sa ku mne puzdro dostane?

Mám zazmluvnenú kuriérsku službu UPS, takže hotový výrobok Vám môžem poslať cez nich – kuriér príde ku Vám domov, do práce alebo na inú adresu.

A tiež môžeme využiť službu Slovenskej pošty – “Balík na poštu” – balík uložia na pošte a prídete si poň, keď vám to bude vyhovovať. Do kontaktného formulára treba len napísať presnú adresu, a telefonický kontakt pre kuriéra, resp. pre Poštu. Zaplatíte potom prevodom alebo dobierkou, to je na Vás.

Ak chcete niekomu také puzdro darovať či nechať vyrobiť, ale nemáte možnosť poslať mi jeho nôž, dá sa to riešiť jednoducho – darujte mu darčekovú poukážku na puzdro. Napíšte mi mail na vyroba zavinac kozeneopasky eská a dohodneme poukážku.

Kam treba nôž poslať?

Starostlivo zabaľte nôž do obálky vhodnej na odoslanie a pošlite na adresu:

Brašnárstvo s.r.o.
P.O.Box 1
082 67  Terňa

Napíšte na lístok spiatočnú adresu. Odporúčam zásielku poslať doporučene. Budete informovaní, keď ho prevezmem a tiež si môžete svoj nôž poistiť.

Ak máte otázky, nech sa páči. Tu sú nejaké puzdrá, ktoré som vyrábal, plus pár fotiek z výroby.

Categories: Výrobky